RSS
wtorek, 19 czerwca 2012
fenomen bransoletek, dooperelle

W ostatnim czasie bransoletki stały się tym elementem biżuterii, który cieszy się największą popularnością. Obserwować możemy swego rodzaju fenomen rozwoju, tej ozdoby kobiecego i męskiego nadgarstka. To co wpłynęło na ogromną popularność bransoletek, to fakt, że nie są one tylko ozdobą, elementem stroju, a mają wyrażać naszą filozofię życiową. Za pośrednictwem biżuterii deklarujemy to, co jest dla nas ważne.

Dwie najbardziej znane, duńskie firmy Pandora oraz Trollbeads, w ofercie posiadają także inne elementy biżuterii modułowej, takie jak naszyjniki, kolczyki i pierścionki, ale to dzięki bransoletkom, zdobyły tak ogromną popularność na świecie, także wśród polskich klientek. Bransoletki modułowe możemy komponować w dowolny sposób, wybierając poszczególne koraliki oraz bazy. Spośród wielu rodzajów koralików modułowych możemy wybrać te, które związane są z kolejnymi etapami naszego życia, naszym hobby czy pasjami. Dzięki temu nie kupujemy gotowego produktu, a sami stajemy się po części projektantem własnej biżuterii i możemy nosić ją jako swego rodzaju wizytówkę.

 modułowe bransoletki, dooperelle.pl

modułowe bransoletki, dooperelle.pl

modułowe bransoletki, dooperelle.pl

bransoletki modułowe, dooperelle.pl

bransoletki modułowe, dooperelle.pl

bransoletki modułowe, dooperelle.pl

Podobne założenia ma polska marka Lilou, stworzona przez Magdalenę Mousson-Lestang. Filozofia firmy opiera się na bardzo osobistym traktowaniu biżuterii i tworzeniu jej według własnych potrzeb. Oto przesłanie właścicielki marki:

„Lilou jest czymś osobistym i niepowtarzalnym. Z myślą o ludziach, którzy cieszą się życiem, bawią trendami i przez modę wyrażają siebie. Biżuteria i akcesoria stworzone specjalnie dla Ciebie, dla niego i dla dziecka. Pozwalają Wam zapisać najwspanialsze chwile. To talizmany szczęścia, miłości, przyjaźni i wspomnień. 100% pięknych emocji. Tylko Twoich emocji. Taka jest firma, którą stworzyłam. Takie jest Lilou.”

bransoletki sznurkowe, dooperelle.pl

Zawieszki w kształcie serca, koniczyny, sowy czy te z kolekcji Baby Boom można zawiesić na prostych sznurkach, rzemieniach lub klasycznych srebrnych lub złotych obręczach. Dowolnie wybieramy rodzaj materiału, kolor, istnieje również możliwość wykonania indywidualnego grawerowanego napisu. Oto kilka przykładów sznurkowych bransoletek Lilou:

 bransoletki sznurkowe, dooperelle.pl

bransoletki sznurkowe, dooperelle.pl

Nowością tego sezonu są bransoletki shamballa. Nazwa Shamballa pochodzi od nazwy miasta, według tybetańskich mnichów ukrytego wysoko w Himalajach, gdzie można osiągnąć spokój i harmonię. W tym przypadku bransoletka również nie jest tylko ozdobą, jej zadaniem jest pozytywne wpływanie na człowieka. Bransoletki shamballa zyskały ogromną popularność wśród gwiazd, noszą je zarówno Panie, np. Paris Hilton, Jennifer Aniston, jak i Panowie, m.in. Justin Beiber i David Beckham. Bransoletki wykonane są techniką makramy, plecione ze sznurka, z kolorowymi kulami z kamieni, koralami szklanymi i kryształami. Poniżej kilka przykładów, czy czujecie pozytywną energię? :)

bransoletki shamballa, dooperelle.pl

bransoletki shamballa, dooperelle.pl

bransoletki shamballa, dooperelle.pl

piątek, 15 czerwca 2012
plastikowe buty firmy Melissa, hit czy kit?

Do dziś pamiętam plastikowe, niebieskie sandały, które dostałam w latach 90-tych w prezencie od mamy! W tamtych czasach nie był to może hit mody, ale konieczność wynikająca z braku asortymentu w sklepach, nosiły je niemalże wszystkie dzieci. Były to moje ulubione sandały :)

Dziś świat mody podbijają plastikowe buty brazylijskiej marki Melissa. Są kolorowe, mają fantazyjne kształty i... ładnie pachną :) Pierwsze plastikowe buty marki Melissa powstały około 40 lat temu, firma działa od 1979r. Obecnie pracuje dla nich 100 projektantów, których zadaniem jest wymyślanie i projektowanie nowych wzorów. Marka współpracuje ze znanymi projektantami mody m.in. Jean Paul Gaultier i Vivienne Westwood. W 2012r. rozpoczęli współpracę z nowymi talentami, jak Gareth Pugh i Jason Wu. Nową kolekcję zaprezentowano w niekonwencjonalny sposób, podczas bankietu, na którym kelnerzy na tacach, zamiast drinków, roznosili nowe modele butów firmy Melissa ;)

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

Hasło marki to: „Melissa – plastic dreams”. Prezentowane przez brazylijską firmę modele butów, rzeczywiście wyglądają jak bajkowe buty z naszych marzeń czy snów. Nawiązują do szalonych pomysłów kreatorów mody, ale od ich projektów różni je to, że są funkcjonalne i można je nosić na co dzień, w ten sposób firma realizuje ideę zrównoważonego designu. Buty wykonane są z materiału o nazwie Mel-flex – innowacyjny, nie toksyczny materiał, będący połączeniem plastiku i kauczuku, opracowany przez firmę Melissa. Tworzywo to jest delikatne, elastyczne i miękkie, dzięki czemu buty dopasowują się do stopy, co zapewnia komfort ich użytkowania. Zapach materiału Mel-flex to połączenie woni roślin, owoców i warzyw. W ten sposób twórcy butów odwołują się do naszego zmysłu węchu, zapachów, które przynoszą wspomnienia. Zamykasz oczy, czujesz zapach i przed oczami masz swoje buty Melissa! :) Zastosowanie plastiku powoduje, że buty nadają się na każdą pogodę, nie niszczy ich deszcz czy błoto. Plastik umożliwia zastosowanie soczystych, lśniących kolorów, można go w łatwy sposób kształtować. Oto kilka najciekawszych przykładów:

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

Firma Melissa podkreśla także ekologiczny aspekt swoich produktów. Buty nadają się w 100% do recyklingu. Z butów z minionych kolekcji wykonywane jest nowe obuwie! Melissa chętnie współpracuje z artystami. M.in. z artystką Nektar de Stagni, która z butów z poprzednich sezonów wykonała plastikowe rzeźby inspirowane afrykańskimi maskami. W ten sposób firma realizuje idee zrównoważonego designu. Oto prace artystki:

maski z butów firmy Melissa

maski z butów firmy Melissa

plastikowe rzeźby Nektar de Stagni

plastikowe rzeźby Nektar de Stagni

plastikowe rzeźby Nektar de Stagni