Blog > Komentarze do wpisu
plastikowe buty firmy Melissa, hit czy kit?

Do dziś pamiętam plastikowe, niebieskie sandały, które dostałam w latach 90-tych w prezencie od mamy! W tamtych czasach nie był to może hit mody, ale konieczność wynikająca z braku asortymentu w sklepach, nosiły je niemalże wszystkie dzieci. Były to moje ulubione sandały :)

Dziś świat mody podbijają plastikowe buty brazylijskiej marki Melissa. Są kolorowe, mają fantazyjne kształty i... ładnie pachną :) Pierwsze plastikowe buty marki Melissa powstały około 40 lat temu, firma działa od 1979r. Obecnie pracuje dla nich 100 projektantów, których zadaniem jest wymyślanie i projektowanie nowych wzorów. Marka współpracuje ze znanymi projektantami mody m.in. Jean Paul Gaultier i Vivienne Westwood. W 2012r. rozpoczęli współpracę z nowymi talentami, jak Gareth Pugh i Jason Wu. Nową kolekcję zaprezentowano w niekonwencjonalny sposób, podczas bankietu, na którym kelnerzy na tacach, zamiast drinków, roznosili nowe modele butów firmy Melissa ;)

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

Hasło marki to: „Melissa – plastic dreams”. Prezentowane przez brazylijską firmę modele butów, rzeczywiście wyglądają jak bajkowe buty z naszych marzeń czy snów. Nawiązują do szalonych pomysłów kreatorów mody, ale od ich projektów różni je to, że są funkcjonalne i można je nosić na co dzień, w ten sposób firma realizuje ideę zrównoważonego designu. Buty wykonane są z materiału o nazwie Mel-flex – innowacyjny, nie toksyczny materiał, będący połączeniem plastiku i kauczuku, opracowany przez firmę Melissa. Tworzywo to jest delikatne, elastyczne i miękkie, dzięki czemu buty dopasowują się do stopy, co zapewnia komfort ich użytkowania. Zapach materiału Mel-flex to połączenie woni roślin, owoców i warzyw. W ten sposób twórcy butów odwołują się do naszego zmysłu węchu, zapachów, które przynoszą wspomnienia. Zamykasz oczy, czujesz zapach i przed oczami masz swoje buty Melissa! :) Zastosowanie plastiku powoduje, że buty nadają się na każdą pogodę, nie niszczy ich deszcz czy błoto. Plastik umożliwia zastosowanie soczystych, lśniących kolorów, można go w łatwy sposób kształtować. Oto kilka najciekawszych przykładów:

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

plastikowe buty firmy Melissa, dooperelle.pl

Firma Melissa podkreśla także ekologiczny aspekt swoich produktów. Buty nadają się w 100% do recyklingu. Z butów z minionych kolekcji wykonywane jest nowe obuwie! Melissa chętnie współpracuje z artystami. M.in. z artystką Nektar de Stagni, która z butów z poprzednich sezonów wykonała plastikowe rzeźby inspirowane afrykańskimi maskami. W ten sposób firma realizuje idee zrównoważonego designu. Oto prace artystki:

maski z butów firmy Melissa

maski z butów firmy Melissa

plastikowe rzeźby Nektar de Stagni

plastikowe rzeźby Nektar de Stagni

plastikowe rzeźby Nektar de Stagni

 piątek, 15 czerwca 2012, dooperelle

Polecane wpisy