Blog > Komentarze do wpisu
fenomen bransoletek, dooperelle

W ostatnim czasie bransoletki stały się tym elementem biżuterii, który cieszy się największą popularnością. Obserwować możemy swego rodzaju fenomen rozwoju, tej ozdoby kobiecego i męskiego nadgarstka. To co wpłynęło na ogromną popularność bransoletek, to fakt, że nie są one tylko ozdobą, elementem stroju, a mają wyrażać naszą filozofię życiową. Za pośrednictwem biżuterii deklarujemy to, co jest dla nas ważne.

Dwie najbardziej znane, duńskie firmy Pandora oraz Trollbeads, w ofercie posiadają także inne elementy biżuterii modułowej, takie jak naszyjniki, kolczyki i pierścionki, ale to dzięki bransoletkom, zdobyły tak ogromną popularność na świecie, także wśród polskich klientek. Bransoletki modułowe możemy komponować w dowolny sposób, wybierając poszczególne koraliki oraz bazy. Spośród wielu rodzajów koralików modułowych możemy wybrać te, które związane są z kolejnymi etapami naszego życia, naszym hobby czy pasjami. Dzięki temu nie kupujemy gotowego produktu, a sami stajemy się po części projektantem własnej biżuterii i możemy nosić ją jako swego rodzaju wizytówkę.

 modułowe bransoletki, dooperelle.pl

modułowe bransoletki, dooperelle.pl

modułowe bransoletki, dooperelle.pl

bransoletki modułowe, dooperelle.pl

bransoletki modułowe, dooperelle.pl

bransoletki modułowe, dooperelle.pl

Podobne założenia ma polska marka Lilou, stworzona przez Magdalenę Mousson-Lestang. Filozofia firmy opiera się na bardzo osobistym traktowaniu biżuterii i tworzeniu jej według własnych potrzeb. Oto przesłanie właścicielki marki:

„Lilou jest czymś osobistym i niepowtarzalnym. Z myślą o ludziach, którzy cieszą się życiem, bawią trendami i przez modę wyrażają siebie. Biżuteria i akcesoria stworzone specjalnie dla Ciebie, dla niego i dla dziecka. Pozwalają Wam zapisać najwspanialsze chwile. To talizmany szczęścia, miłości, przyjaźni i wspomnień. 100% pięknych emocji. Tylko Twoich emocji. Taka jest firma, którą stworzyłam. Takie jest Lilou.”

bransoletki sznurkowe, dooperelle.pl

Zawieszki w kształcie serca, koniczyny, sowy czy te z kolekcji Baby Boom można zawiesić na prostych sznurkach, rzemieniach lub klasycznych srebrnych lub złotych obręczach. Dowolnie wybieramy rodzaj materiału, kolor, istnieje również możliwość wykonania indywidualnego grawerowanego napisu. Oto kilka przykładów sznurkowych bransoletek Lilou:

 bransoletki sznurkowe, dooperelle.pl

bransoletki sznurkowe, dooperelle.pl

Nowością tego sezonu są bransoletki shamballa. Nazwa Shamballa pochodzi od nazwy miasta, według tybetańskich mnichów ukrytego wysoko w Himalajach, gdzie można osiągnąć spokój i harmonię. W tym przypadku bransoletka również nie jest tylko ozdobą, jej zadaniem jest pozytywne wpływanie na człowieka. Bransoletki shamballa zyskały ogromną popularność wśród gwiazd, noszą je zarówno Panie, np. Paris Hilton, Jennifer Aniston, jak i Panowie, m.in. Justin Beiber i David Beckham. Bransoletki wykonane są techniką makramy, plecione ze sznurka, z kolorowymi kulami z kamieni, koralami szklanymi i kryształami. Poniżej kilka przykładów, czy czujecie pozytywną energię? :)

bransoletki shamballa, dooperelle.pl

bransoletki shamballa, dooperelle.pl

bransoletki shamballa, dooperelle.pl

wtorek, 19 czerwca 2012, dooperelle

Polecane wpisy