Blog > Komentarze do wpisu
mega kolorowe...

Za oknem wiosny nie widać, ale ona zbliża się wielkimi krokami. Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na nią marząc o dniach pełnych słońca i kolorów. Czekam czytając i projektując. Za dnia wykonuję barwne korale, aby rozświetlić dzień, a późnymi popołudniami siadam do lektury. Właśnie skończyłam czytać Raj tuż za rogiem (Mario Vargas Llosa). To barwna opowieść, choć bynajmniej nie wesoła, o poszukiwaniu szczęścia, łamaniu zwyczajów i zasad narzuconych przez cywilizację, a także trudnej walce z niesprawiedliwością. Bohaterami są Paul Gauguin i  jego babka Flora Tristan. Znalazłam w niej mnóstwo ciekawostek z życia Gauguina. Wszystkich interesujących się jego malarstwem, zachęcam do tej lektury. Teraz z większą świadomością oglądam jego eksplodujące barwami obrazy :)

Flora Tristan - dooperelle.plPaul Gauguin - dooperelle.pl

Barwami eksplodują również moje naszyjniki! :) Ludowe inspiracje wciąż są w modzie, a moje korale są właśnie takim kolorowym, folkowym elementem stroju. Wykonane są z dużych, bardzo ładnych korali drewnianych. Dla urozmaicenia zaczęłam również używać kul plastikowych i szklanych (bardzo dobrej jakości). Kompozycje, które powstają to duże, barwne naszyjniki, dzięki którym można się wyróżnić. Korale są pracochłonne, bo nawlekając je na ozdobny sznurek, należy pamiętać o dobrym rozłożeniu elementów, nie tylko ze względu na ich barwę, ale również wielkość i ciężar, tak aby po połączeniu ładnie się układały. Bardzo zwracam uwagę na ich estetyczne wykonanie. Zapraszam do oglądania i komentowania. Poniżej kilka przykładów, więcej egzemplarzy znajdziecie tutaj: rękodzieło i biżuteria artystyczna.

rajskie korale - dooperelle.plrajskie korale - dooperelle.plrajskie korale - dooperelle.plrajskie korale - dooperelle.pl

środa, 23 lutego 2011, dooperelle

Polecane wpisy